Nem, sajnos ez csak az első lépés. Ha már a mozgásigényét megoldottuk, akkor azzal is törődnünk kell, hogy elég időt töltsünk vele együtt. A kutyánkat mi választottuk társul, nem ő kérte, hogy vegyük őt magunkhoz. Velünk szocializálódott, és igényli a társaságunkat. Lássuk be, mi sem szeretünk sokáig egyedül lenni, mert az káros az egészségünkre (persze, vannak, akik kimondottan szeretik a magányt). Ezért ősszel különösen fontos, hogy több időt töltsünk együtt kutyánkkal, mert akár hisszük, akár nem, a kutyák is magányosak lehessenek. És ha magányosak, akkor éppúgy jön a depresszió, mint nálunk, embereknél. Ami éppolyan bajokat okoz neki, mint nekünk. Tehát, ami nagyon fontos, attól, hogy ősz lett, ne töltsünk kevesebb időt kedvenceinkkel, mint amit eddig megszoktak tőlünk.
Emellett az is fontos, hogy legyen nekik saját helyük a lakásban. Egy zug, egy kuckó, ami az övék. Ahová el tudnak vonulni aludni, vagy csak pihenni egy kiadósat a velünk való futkározást követően. Ha nagyon „össze vagyunk nőve”, akkor lehet neki valamilyen tárgya, amin a gazdi szagát érezheti. Ez ugyanis fokozza kutya barátunk biztonságérzetét.
Persze mindez nem azt jelenti, hogy a nevelést teljesen elhanyagoljuk. Legyünk következetesek, éppúgy, ahogy korábban. A kutyánk ezt már megtanulta, megszokta, számára nem jelent problémát betartani a korábban lefektetett szabályrendszert. Ha viszont szabadjára engedjük, az zavart okozhat a kapcsolatunkban. Nem is beszélve az anyagi károkról, amelyeket következetlenségünk miatt szenvedünk el.