A racionális válasz az, hogy a kutyád egy élőlény, nem pedig egy kikapcsolható, vagy félretehető, trendi játékszer. Olyan társ, aki belehal, ha nem gondoskodnak róla megfelelően. Az igazi válasz azonban ennél sokkal mélyebb rétegekbe vezet el. A funkcionális ellátás, a fizikai gondoskodás egyfajta kötelezettség annak számára, aki állattartóvá válik. Legyen az bármely állat. A lelki kötődés, az érzelmi változás azonban a bónusz plusz, amit a kutya hoz a családba. Ez a kötődés, a szeretet kiteljesedése pedig elképesztően gyorsan alakul ki. Sokan első látásra „szerelembe esnek” a kutyájukkal. Ezért választják éppen azt az egyedet, akit hazavisznek. Megtetszik a bájos pofijuk, az ügyetlen bumfordiságuk, a szemük, ahogy ránéznek az emberre. A selymes gombóc ellágyítja még a legkeményebb szívet is. Ki gondol ilyenkor arra, hogy hányszor pisil a nappali szőnyegére mire szobatiszta lesz? Mennyi papucs esik áldozatul a zsákmányszerző ösztönnek? Találunk-e kutyabarát szállodát, amikor nyaralni menne a család? Mennyibe kerül az álltaorvos, mire a kutyust először közösségbe vihetjük? Egyáltalán mennyi időbe, munkába, eltökéltsége, kitartásba, és mennyi pénzbe kerül valójában egy kiskutya egészséges felnevelése? Ez a szerelembe esés pedig komoly erőforrás lesz a napi gondok idején is. Mert gondok, kihívások, lesznek bőven. Azonban a gazda, a kutya érzelem és lélek átalakító képessége által, egészen másként fogja fel a feladatait, mint bármikor korábban.
-
Saját jogon vagyok Stohl Luca Az élet számos meglepetést tartogat nekünk. Olyan feladatokat is beleértve, amire sosem gondolnánk, ha élet-tervezésre adnánk a fejünket. Ez korántsem jelenti azt, hogy ne kellene megküzdenünk mindazzal, amivel találkozunk.
-
Belőlem sosem hal ki a kíváncsiság Attól, hogy nem látjuk a bolygó másik felét, még függünk egymástól.
-
A NŐ nem háborúra született Ha a béke a nőkön múlna, talán sosem lenne háború. Nem túlzás azt mondani, hogy Fodor János az együtt gondolkodás és a nőkbe vetett hit szerelmese...
További interjú