A tudomány legalább olyan felgyorsult tempóban fejlődik, mint amilyen felgyorsultnak érzékeljük a bennünket körülvevő világot a mindennapokban. A környezet és klímavédelem „hétköznapjaiban” ugyanis nincs megállás. A feszítő problémák, az egyre gyorsabb megoldásokat követelő veszély zónák növekedésével az emberiség kénytelen szembesülni avval, hogy a korábbi évtizedekben felgyorsult, gyakorta felelőtlen, forrás és energia pocsékoló életmód egyszerűen fenntarthatatlan. A Pandémia pedig azt is egyértelműen megmutatta, hogy amennyiben az emberiség hátrébb szorul, leállnak a gyárak, csökken az autók által kibocsájtott égéstermék, megszűnik egy sor környezetszennyező tényező, akkor bizony a természet és az állatvilág meglepően nagy sebességgel képes regenerálódni. Visszahódítani azokat a területeket, amelyekről az emberi jelenlét kiszorította őket. Ugyanakkor az is figyelemre méltó, hogy amennyiben a tudomány és a döntéshozatal legfelsőbb szintjei kellő bölcsességgel és együttműködéssel fordul egymás felé, akkor a tudósok képesek olyan innovációs megoldások kifejlesztésére, aminek segítségével a szimbiózisra épülő, élet igenlő létezés ember és a Föld tekintetében képes megvalósulni. Bónuszként pedig még csak a profit termelésről sem kell lemondani cserébe, ha a természetes és megújuló energiaforrások felhasználása felé fordulunk a fosszilis, és idővel egyébként elfogyó, környezetszennyező, forrásokat felélő korábbi megoldásokat lecserélve.
-
Saját jogon vagyok Stohl Luca Az élet számos meglepetést tartogat nekünk. Olyan feladatokat is beleértve, amire sosem gondolnánk, ha élet-tervezésre adnánk a fejünket. Ez korántsem jelenti azt, hogy ne kellene megküzdenünk mindazzal, amivel találkozunk.
-
Belőlem sosem hal ki a kíváncsiság Attól, hogy nem látjuk a bolygó másik felét, még függünk egymástól.
-
A NŐ nem háborúra született Ha a béke a nőkön múlna, talán sosem lenne háború. Nem túlzás azt mondani, hogy Fodor János az együtt gondolkodás és a nőkbe vetett hit szerelmese...
További interjú